DELFI FOTOD ja VIDEO: Emotsionaalsed hetked Vene saatkonna juures: Boriss Nemtsovi mälestama tulnud inimesed tõid lilli ja küünlaid

 (46)
Vene demokraatia sõbrad süütasid täna küünlad Boriss Nemtsovi mälestuseks.
Foto: Karli Saul

Vene demokraatide sõbrad süütasid täna Vene saatkonna ees Tallinnas küünlaid Boriss Nemtsovi mälestuseks.

Vene demokraatide sõbrad kutsuvad aktsiooniga avaldama austust Moskvas mõrvatud Vene riigitegelase ja opositsionääri Boriss Nemtsovi elutööle.

„Boriss Nemtsov oli ääretult julge inimene, kes rääkis tõtt Putini režiimist isegi siis, kui see oli ohtlik. Tegutsedes üheksakümnendatel asepeaministri ja kubernerina, aitas ta kaasa Venemaa reformimisele. Ta uskus lõpuni, et vaatamata kõigele Vene rahvas on väärt riiki, kus austatakse kodanike põhivabadusi ja valitsetakse demokraatlikult. Nemtsov külastas tihti ka Eestit ja oli meie riigi suur sõber. Šokeeriv mõrvatöö kustutas tema eluküünla. Avaldame siirast kaastunnet mõrvatu lähedastele ja teeme Boriss Jefimovitšile sügava kummarduse, süüdates täna tema mälestuseks Vene saatkonna ees küünlaid“, ütles grupi esindaja Sergei Metlev.

Vene demokraatide sõbrad on mitteformaalne grupp, mis koosneb Vene opositsionääride partneritest, noorteühingu Avatud Vabariik vabatahtlikest ja Venemaa demokratiseerumise pooldajatest.