DAVA Foods Estonia tahab lahti saada ekslikust seosest Talleggiga

 (12)
Dava Foods munad.
Dava Foods munad.Foto: Dava Foods

Kodumaine munatootja DAVA Foods Estonia AS on kimpus valearvamustega - inimesed kalduvad neid seostama Talleggi haudejaama ümbritseva tibuskandaaliga, kuid mingisugust seotust tänasel päeval kahe firma vahel pole.

Esmajoones võib tibupoegade skandaal haakuda paljudele munatootmisega, ent siinkohal tuleb selgeks teha, et Talleggi haudejaamas tegeletakse munadega vaid selleks, et koorunud tibudest kasvatada HKScanile broilereid.

DAVA Foods Estonia AS tegevjuht Vladimir Sapožnin selgitab täpsemalt:

"Mitmetes artiklites ning inimestevahelistes vestlustes on Talleggi tibudeskandaali juures viidatud munatootmisele. Dava Foods munatootmises tibusid ei kasvatata, vaid tibud soetame emaslindudena, kellest kasvavad munejad kanad," märgib ettevõtte tegevjuht. "Annan teada, et munatööstuse tootmisprotsessis tibusid munadest ei sünni. Munatööstusel puudub igasugune seos ebainimliku tibude kohtlemise skandaaliga ning palun meie meeskonna nimel mitte luua viiteid selle skandaali ja munatööstuse vahel."

Skandinaavia suurim munatööstusele spetsialiseerunud Dava Foods omandas 2015. aastast Lool asuva Talleggi munatootmise üksuse ning Dava Foodsil puudub tänapäeval seos Talleggiga ning linnulihakasvatusega.