Bussipaviljonid reklaamivad jumalat — kas ajupesu?

 (69)
Bussipaviljonid reklaamivad jumalat — kas ajupesu?
Foto: Andres Putting

Bussiootepaviljonide külge ja mitmesse online’i uudisteportaali ilmunud "Jumal.ee" reklaamid on osa suurest kampaaniast, mis aitab anoreksia, koolikiusamise või enesetapumõtete käes vaevlevaid inimesi, kinnitavad korraldajad. "See on ju ajupesu! Usu peale surumine!" käratab aga paarikümneaastane Markus.

Esmalt jäi talle reklaam silma ühel populaarsel veebilehel ning teine kord pidi ta plakatiga mitu minutit tõtt vaatama autoga linnas ummikus istudes. "Ma ei ole usklik, aga ma polegi veel kuulnud, et kuskil sedasi jumalat reklaamitakse." Markus leiab, et kuna Eestis võib põhiseaduse järgi igaüks uskuda seda, mida ta ise tahab, on see usuvabaduse rikkumine.

Kampaania taga oleva mittetulundusühingu Agape Eesti kommunikatsioonijuhi Astrid Murfitti sõnul ei ole nende eesmärk kedagi solvata, vaid informeerida inimesi ristiusust rääkiva veebilehe olemasolust ja kutsuda neid sellega tutvuma. "Usume, et Eesti on osa Euroopa kultuuripärandist, mis on oma juurtelt kristlik. Nii nagu inimestel on õigus mitte uskuda, on neil õigus uskuda. Me soovime usu olemust ühiskonnas rohkem esile tuua, avada ja mõtestada."

Loe edasi Õhtulehest!