Briti vigurlendurid annavad täna Tallinna lahe kohal suure show

 (10)
Briti Kuninglik Õhuvägi "Red Arrows"
Briti Kuninglik Õhuvägi "Red Arrows" Foto: KARIM SAHIB, AFP

Täna kell 16.10 esitab Ühendkuningriigi Kuninglike Õhujõudude vigurlennugrupp Red Arrows Tallinna lahe kohal ainulaadse vigurlennu show, millega Suurbritannia tänab Eestit tiheda kaitsealase koostöö eest ning soovib Eesti rahvale head võidupüha.

Umbes 25 minuti pikkuse show käigus esitavad üheksa Hawk T1 tüüpi lennukit erinevaid manöövreid ja vigurlennuelemente. Lennukid lendavad peamiselt 60-120 meetri kõrgusel, madalaim lennukõrgus on 30 meetrit.

Vigurlennugrupil on ette valmistatud kolm õhushow varianti, millest valitakse üks vastavalt ilmale. Lennushowd on kõige parem jälgida Pirita tee kergliiklusteelt ning Tallinna Linnahalli piirkonnas, kus on võimalik ka sõidukeid parkida.

Esmakordselt Eestis ja Baltimaades esinevat vigurlennuüksust Red Arrows peetakse omataoliste seas maailma parimate hulka kuuluvaks. "Eesti show on eriline ja pidulik, kuna toimub teie võidupühal ning meie 50. juubelihooaja raames," ütles kuningliku õhuväe major Garry Donnelly.

1964. aastal moodustatud üksus on 50 aasta jooksul esitanud üle 4500 õhushow. Vigurlennuks kasutatavad õhusõidukid on reeglina samad, millega viiakse läbi täiendõpet kuninglike õhujõudude pilootidele. Lennukid asuvad vigurlennu ajal üksteisest 3-5 meetri kaugusel, mis seab pilootide oskustele ja väljaõppele väga kõrged nõudmised.

Võidupühal esistatav lennushow on ainulaadne, varem pole Eestis sellise keerukusastme ja elementidega õhushowd esitatud.