Briti kindral: Kevadtorm on meie sõduritele unikaalne kogemus

 (5)
Kevadtormil
KevadtormilFoto: Tanel Meos

Eile Kevadtormil Scoutspataljoni koosseisus osalevat Ühendkuningriigi jalaväekompaniid külastanud brigaadikindral Peter Rafferty kinnitas, et paljude briti sõdurite jaoks on metsatingimustes harjutamine unikaalne kogemus.

"Briti sõdurid on väga õnnelikud nende tingimuste üle, mis siin on," ütles brigaadikindral Rafferty. "Meie väed on viimase kümne aasta jooksul keskendunud eelkõige Iraagi ja Afganistani operatsioonidele ning seetõttu on metsatingimustes võitlemise harjutamine jäänud tagaplaanile."

Kuigi metsatingimustes harjutamine on brittidele oluline, tunnistas brigaadikindral, et õppus on siiski mõeldud eelkõige ajateenijatele. "Oluline on, et meie kolleegid Eesti kaitseväest saaksid parima väljaõppe mis võimalik, kuna see on nende õppus," sõnas brigaadikindral Rafferty.

Ühendkuningriigi kindrali sõnul sai nende üksuse osalemine võimaikuks tänu paljude Eesti ja briti inimeste tööle ning tekkinud võimaluste oskuslikule ära kasutamisele, teatas kaitseväe peastaap.

"Tuleb tunnustada tööd, mida tegid Briti kaitseministeeriumi inimesed, Eesti kaitseministeeriumi inimesed ja eelkõige pataljoniülemad, kes tegid meie sellel õppusel osalemise võimalikuks," ütles brigaadikindral Rafferty.

Scoutspataljoni allüksused on neljal rotatsioonil tegutsenud koos Duke of Lancasteri brigaadi võitlejatega Helmandi provintsis Afganistanis. Brigaadikindral Rafferty, kes varem teenis Duke of Lancasteri brigaadis, koordineerib praegu Ühendkuningriigi kaitseministeeriumis logistika ja toetusega seotud programme. Ta on Eestit külastanud Ühendkuningriigi ja Eesti ühisõppuste raames 2005. ja 2006. aastal.

Seotud lood:

9.-25. maini vältav Kevadtorm viiakse läbi peamiselt kaitseväe keskpolügooni aladel Kuusalu vallas ja Kadrina valla loodeosas. 21.-23. mail liiguvad üksused keskpolügoonilt läbi Tapa, Albu ja Aegviidu valla Anija valda. Õppus hõlmab ka Jõelähtme ja Raasiku valda ning Loksa ja Tallinna linna.

Õppusel osalevad esmakordselt merevägi ning liitlaste üksused Ühendkuningriigist, Belgiast ja Lätist, Leedust ja Poolast.

Kevadtorm lõpeb 25. mail lõpurivistusega Kuusalu staadionil.