Briti kindral: Afganistani tuleb jääda aastateks

 (22)
Afganistanis teenivad kaitseväelased
Kaitsejõud

Täna kirjutasid Briti relvajõudude operatiivülema asetäitja kindralmajor James Dutton ja Kaitsejõudude peastaabi ülem kolonel Neeme Väli Tallinnas alla Eesti kontingendi teenistust Briti väekoondise koosseisus Afganistanis käsitlevad kokkulepped.

Eesti kaitseväe suurimal välisoperatsioonil Afganistanis teenivad Eesti üksused Suurbritannia Helmandi väekoondise koosseisus. “Eesti on meie jaoks Helmandi provintsis oluline partner,” ütles kindralmajor Dutton kaitseväe pressiteenistuse teatel.

Kokkulepped reguleerivad Eesti kaitseväelastele antavat logistilist ja meditsiinist toetust ning välisoperatsiooni eelset väljaõpet.

Helmandi väekoondisse kuuluvad jalaväekompanii ja logistiline toetus, kokku üle 100 kaitseväelase. Suurbritannia on Afganistani lõunaosas NATO jõudude juhtriik, lisaks eestlastele teenivad Helmandi väekoondise koosseisus Taani üksused.

Kindralmajor Dutton on teeninud välisoperatsioonidel Iraagis 2002. aastal brigaadiülemana ning 2005. aastal diviisiülemana Basras.

Dutton kinnitas täna Tallinnas, et liitlastel tuleb Lõuna-Afganistani jääda aastateks, sest tähtsate sõlmpunktide üleandmine kohalike võimude vastutusse ei too veel kaasa sõjaliste ülesannete vähenemist, vahendab ETV24 “Aktuaalset kaamerat”.