„Kõikidel inimestel palutakse viibida siseruumides ja ka mina ei ole täna väljas käinud,“ rääkis Lindma reedel kui Bostonis oli kell 10 hommikul. „Näen oma toast, et autosid kuigipalju liigub, aga neid on vähem kui tavaliselt reedeti, tänavad on praktiliselt tühjad.“

„Olen kodus, vaatan telekat ja joon kohvi,“ kõneles Lindma. „Kursusekaaslastega oleme SMSi ja telefoniühenduses. Kõik annavad teada, et minuga on kõik hästi ja aitäh, et küsisid. See on Ameerikalik suhtlusstiil, aga samas praegu väga toetav.“

Lindma sõnul on olukord viimased paar päeva olnud küll ärev, aga inimesed on rahulikud ja mitte paanikas. Raudteejaamades valvasid tema sõnul sõjaväepolitseinikud ja kontrollisid kahtlustuse korral ka inimeste kotte, kuid kõik suhtusid sellesse mõistvalt.

Inimesi teavitati kogu aeg

MIT instituudis, kus Lindma õpib, on inimeste teavitamiseks omaette süsteem. „Meie saime kogu aeg automaatse teavitussüsteemi kaudu sõnumeid ja maile,“ rääkis ta. „Öö jooksul tuli umbes 20 -30 sõnumit või maili, et asjad ei ole turvalised ja palutakse püsida siseruumides.“

„Õhtul kella 22 ajal tuli esimene sõnum, et tuleb olla oma toas ja aknad kinni panna,“ loetles ta. „Öösel kella 2-3 paiku tuli info, et arvatavasti on campus turvaline, kuid hommikul paluti jääda koju.“

„Täna on kool suletud. Kõigil palutakse kodus olla, turvalisuse kaalutlustel jäävad loengud ära,“ kõneles Lindma ja lisas, et kuna vastav hoiatus tuli hommikul kell 6 ja inimestel paluti tööle mitte minna, siis ilmselt on suletud ka enamus linnas olevatest asutustest, kuid ta ei saanud seda kinnitada, sest ise ta pole täna väljas käinud.

Lindma kiitis oma kooli ja ütles, et MIT hoolitseb oma õpilaste eest hästi. „Inimesed, kes tahavad rääkida, saavad vastavate spetsialistidega suhelda, kes tahab, hoiab omaette,“ rääkis ta. „Ühiselamutes elavaid tudengeid kutsuvad samas elavad õppejõud külla ja pakuvad neile muffineid ja kohvi.“

Inimesed kuulasid politseiraadiot

Lindma sõnul avastas ta öösel ühel hetkel, et internetist on võimalik kuulata politsei siseraadiot ja operatiivinfot. Kui ta seda kuulama asus, oli inimesi kuulamas umbes 4000, kuid hiljem juba 60 000 kuni 70 000. „Kõik raadiod olid internetis kättesaadavad, pool Bostonit oli üleval ja kuulas politsei infovahetust,“ märkis Lindma, kelle arvates korjas ka uudistekanal CNN oma info just samalt kanalilt.

Praeguseks need leheküljed internetis enam ei toimi ja politsei on palunud, et ka CNN ei annaks nii palju infot edasi, sest jooksus võib-olla veel kahtlusalustega seotud isikuid, kellele seda infot pole vaja jagada.