Boris Johnson on koroonaviirusest silmnähtavalt paranemas

 (97)
Briti peaminister Boris Johnson.
Briti peaminister Boris Johnson.Foto: Andres Putting

Koroonasse nakatudes haiglaravi vajanud Suurbritannia peaminister Boris Johnson on peaministrikabineti sõnutsi haigusest jõudsalt taastumas.

BBC kirjutab järgnevat: eelmisel pühapäeval (kümme päeva alates diagnoosi osaliseks saamist) St. Thomas' Hospital'i toimetatud 55-aastane Suurbritannia peaminister viitis intensiivravi osakonnas kolm ööd, misjärel tema seisund lubas tal naasta tavapalatisse.

Peaminister kulutavat haiglaravil viibides aega, lahendades sudokut ning vaadates filme. Tema kihlatu, Carrie Symonds, olla saatnud talle ultrahelipilte nende ühisest sündimata lapsest. Johnson pole oma elukaaslast näinud juba tervelt kuu aega. Eile olnud Johnson teinud juba ka lühikesi jalutuskäike, näidates jõu taastumise märke.

Arvatakse, et Johnsonil tuleb riigiasjadega tegelemisest viibida eemal veel kuu aega. Seni täidab peaministrikohuseid välisminister Dominic Raab.

Üleüldine olukord

Suurbritannia on saanud koroonaviiruselt tugeva löögi allapoole vööd: haigusjuhtumeid on siiani olnud 78 991, millest 9875 on olnud surmavad ning millest paranenuid on 344.

Esimene ametlik koroonajuhtum avastati saareriigis 31. jaanuaril.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!