Bergamo-Riia lennul viibisid koos koroonahaigega Eesti tervishoiutöötajad, üks neist käis veel kolm päeva pärast reisi tööl

 (373)
Kaitsemeetmed ununesid? Pole veel selge, miks Põhja-Itaalias käinud meedik kohe tööle läks.
Kaitsemeetmed ununesid? Pole veel selge, miks Põhja-Itaalias käinud meedik kohe tööle läks.Foto: Andres Putting

Bergamo-Riia lennul viibisid Eesti tervishoiutöötajad, kellest üks käis pärast reisi veel kolm päeva tööl, kinnitas terviseamet.

Teine Eesti elanik, kes koroonaviirusesse nakatus, reisis Bergamost Riiga lennukiga. Sama lennu pardal viibisid ka tervishoiutöötajad, kellest üks käis pärast reisi veel kolm päeva tööl. Osa tervishoiutöötajatest kuulub terviseameti andmetel ühe nakatanu lähikontaktsete hulka.

Pärast reisi kolm päeva tööl käinud meedik on praegu kodus. "Kõnealuse tervishoiutöötajaga võtsime ühendust kohe peale lennuettevõttelt nimekirja saamist ning arst täna enam tööl ei viibi. Kuna sümptomeid tal ei esinenud, ei olnud ta sel ajal nakkav," edastas terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar.

Delfi andmetel viibisid lennul Põhja-Eesti regionaalhaigla ning Tartu ülikooli kliinikumi terviseametnikud. Õhtulehe andmetel käis üle kümne töötaja Põhja-Itaalias puhkamas, suusareisil. TÜ kliinikumi juht Priit Eelmäe ütles, et tema ei tea, et keegi kliinikumist oleks koroona ohupiirkonnast tulnud tööle. "Meil on mitutuhat töötajat, aga mina pole kuulnud, et keegi oleks ohupiirkonnast tööle tulnud," sõnas ta.

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ütles, et regionaalhaiglas kehtib haiglaülene kord. "Kõik riskipiirkondadest lähetuselt või puhkuselt naasnud või naasvad regionaalhaigla töötajad jäävad neljateistkümneks päevaks kodusesse isolatsiooni. Pärast seda peavad nad konsulteerima infektsioonikontrolli õega ning seejärel lubatakse nad tööle. See puudutab ka Põhja-Itaaliast naasnud meie töötajaid," sõnas Peedu.

Seotud lood:

Sel päeval Põhja-Itaaliast tagasi lennanud Regionaalhaigla töötajad ei tulnud tööle. "Enne tagasilendu võttis meie infektsioonikontroll nendega ühendust ja suunas nad kohe kodusesse isolatsiooni vastavalt regionaalhaiglas kehtestatud haiglaülesele korrale," rääkis Peedu.

"Praegu on meil koduses isolatsioonis seitse töötajat. Kuna oleme haigla, siis meile on oluline võimalikke riske maandada. Seetõttu oleme keelanud ära ka patsientide külastamise," lisas Peedu.

Kõigil, eriti inimestega lähikontakti omavatel ametitel töötavatel inimestel, tuleks riskipiirkonnast naastes kaheks nädalaks koju jääda. "Olukorras, kus Eestis on hetkel kolm sissetoodud koroonaviiruse juhtu, tuleb riskipiirkonnast naasmisesse ja sinna reisimisse väga tõsiselt suhtuda," meenutas Saar.

Tänasega on Eestis kolm koroonahaigestumise juhtu. Ühe puhul on tegemist alalise Eesti kodanikuga, kes käis Iraanis, teine nakatanu on tartlane ja kolmas tallinlane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!