Bemis lõpetab sukeldumised ja lahkub Estonia hukupaigalt

 (1)

Teisipäeval saatis Bemis vrakile kaks viimast tuukriekspeditsiooni, teatas STT.

Rootsi rannavalve teatel kinnitas Bemis, et rohkem tuukreid ta vrakile ei saada ja lahkub Estonia hukupaiga juurest teisipäeva õhtul.

Ameeriklasest miljonär ja poliitik Bemis saabus Estonia hukupaika eelmisel teisipäeval ning juba sama päeva õhtul laskusid tema meeskonda kuuluvad valdavalt sakslastest sukeldujad esimest korda merepõhjas lebava vrakini. Tuukrid vrakki ei sisenenud ja uurisid seda vaid väljastpoolt.

Bemis on varem öelnud, et tema ekspeditsiooni eesmärk on laevahuku ametliku versiooni ümberlükkamine ning aluse paremal küljel kunagisest veepiirist allpool asuva augu leidmine.

Bemise meeskonna sukeldumisest telefilmi väntava Saksa teleajakirjaniku Jutta Rabe sõnul tahavad nad oma sukeldumistega jõuda tõeni. Rabbe on kinnitanud, et ekspeditsioon ei sõltu mitte kellestki.

Põhjamaade ajakirjanduses on süüdistatud Bemist Estonia ehitanud Saksamaa Meyeri laevatehase tellimuse täitmises. Ka laevatehas on kindel, et Estonia pardas on auk, ametlik hukuversioon aga välistab selle olemasolu.