Balti jaama kõrvale tuleb ainult Jaak Joala kuju

 (36)
Jaak Joala
Jaak JoalaFoto: Kalju Suur, Arhiiv/Eesti Ekspress/Eesti Ajalehed

Idee rajada Tallinna Balti jaama kõrvale monument Jaak Joalale ja Urmas Otile saab teoks pooles ulatuses, kuna Oti lähedased keeldusid mälestusmärgist, vahendab ERRi uudisteportaal.

Idee autor, Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ütles, et suhtles mälestusmärgi osas nii Oti kui ka Joala lähedastega, kuid nõusoleku sai vaid viimastelt.

Idee sai eelmisel nädalal ka Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti toetuse, kes teatas sellest oma kirjas linnapea Taavi Aasale. "Jaak Joala näol oli tegemist silmapaistva laulja ja hinnatud muusikapedagoogiga ning seetõttu ei ole mul kahtlust, et tema isik vääriks sel kujul jäädvustamist. Seetõttu toetan ma Põhja-Tallinna algatust ja teen ettepaneku Balti jaama väljaku ning Vana-Kalamaja tänava projekteerimisel sellega arvestada," kirjutas Kõlvart.

Kaljulaid esitas aprillis Tallinna linnavolikogule ettepaneku püstitada mõne aasta pärast valmivale uuele Balti jaama väljakule monument Jaak Joalale ja Urmas Otile. Ta leidis, et sobiv lahendus oleks pink, millel kaks suurkuju istuvad – sarnaselt kirjanike Eduard Vilde ja Oscar Wilde'i pingile Tartus.