Autovabal päeval on Tallinna ühistransport kõigile tasuta

 (15)
Tallinna Linnatranspordi AS esitles uusi busse
Pilt on illustreerivFoto: Madis Veltman

Autovabal päeval 22. septembril on Tallinna ühistransport kõigile kasutajatele tasuta, mis tähendab, et tasuta saavad sõita ka mittetallinlased.

„Tallinnas on autovaba päeva korraldatud juba aastast 2000 ja traditsioon jätkub ka käesoleval aastal,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. “Kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü.“

Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega autovaba liikumine suunab ühiskonna tähelepanu autostumise probleemidele.

Tallinn on üks 1600 Euroopa linnast, kus korraldatakse juba 15 aastat liikuvusnädalat. Seitsmendat aastat järjest viib linn septembris läbi keskkonnasõbraliku liikumise kuu. Sellel päeval püütakse vähendada liiklust linnas või mõnes linnapiirkonnas. Samal päeval, 22. septembril viib transpordiamet läbi ka orienteerumisvõistluse Tallinna ühistranspordiga.