Autokooli eksamit müünud sulid jäid vahele

 (68)

Keskkriminaalpolitsei paljastas ARK-i ametnikest, autokooli õpetajast ning autokooli õpilastest koosneva keti, mis aitas soovijatel ilma eksamil käimata autojuhiluba saada.

Autokoolis töötav Igor Ždanov pakkus mullu septembris mõnele inimesele võimalust saada juhiluba eksamit tegemata ning kasseeris selle eest altkäemaksu ühelt 8000, teiselt 10 000 ning kolmandalt koguni 27 000 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ždanov korraldas juhilubade soovija ning tema eest eksami tegija kokkusaamise, kus esimene andis teisele oma ID-kaardi ning üleriided, et petta eksamuruumis olnud turvakaamerat, mis eksami salvestab.

Seejärel läks vale eksamitegija ARK-i sõiduteooriaeksamit tegema, kusjuures isikut tuvastama pidanud eksamikomisjoni liikmed Ants Vähesoo ja Mati Malein ei teinud talle mingeid takistusi.

Skeemis osalenud kahele ARK-i peaspetsialistile andis Ždanov sõltuvalt korrast üle 2000–4500 krooni altkäemaksu, teiste eest eksameid teinud Indrek Loit ja Kalev Loit said iga eksami eest tuhat krooni.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines

ARK avastas petturid enne, kui nad olid juhiload kätte saanud ning pettus avastati tänu sellele, et ARK eksamiklassid on varustatud kaameratega.