Augustis toimuma pidanud Keskerakonna kongress lükkub Edgar Savisaare paranemist oodates sügisesse

 (37)
Keskerakonna kongress
Keskerakonna kongress 7. septembril 2013Foto: Priit Simson

Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk ütles Delfile, et erakond pole seda küll ametlikult kinnitanud, kuid tõenäoliselt kogunetakse augustis toimuma pidanud kongressile hoopis septembris või oktoobris.

Puki sõnul toimub kongress kindlasti selle aasta sees ning juhatus lepib kongressi toimumise päeva kokku arvatavasti suvel, ilmselt juunis-juulis.

"Põhjus on ilmselge – kui me rääkisime augustist, siis oli erakonna esimees täiesti terve ja rivis, siis tuli tema haigus ja nüüd selle tõttu toimub kongress lihtsalt veidi hiljem," lausus Pukk.

Lootuste järgi saab Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar sügisel kongressist osa võtta. "Seda me loodame, aga ega neid asju ei tea kunagi ette, kuidas läheb. Aga selline on olnud praegu arutelu."

Savisaarel amputeeriti 23. märtsil Tartu ülikooli kliinikumis parem jalg ülaltpoolt põlve. 12. mail viidi mees Ida-Tallinna keskhaiglasse, kus tema taastusravi jätkub. Savisaare sõber, Jõgeva haigla juht Peep Põdder ütles Delfile aprilli lõpus, et meer on usutavasti augusti alguseks tööl tagasi.