15.15: Moskva. Jeltsinil on telefonivestlus USA presidendi George H. W. Bushiga. Viimane teatab, et on rääkinud G-7 riigijuhtidega ja endiste sotsialismimaade juhtidega. Kõik toetavad Gorbatšovi ja Jeltsinit. USA ei kavatse kaaluda Janajevi valitsuse tunnustamist.
16.35: Moskva. Meeleavaldusel Valge Maja ees teatatakse, et kõik Venemaa ettevõtted kuulutavad välja üldstreigi.
16.39: Moskva. Valge Maja juures meeleavaldusel kõnelev Nõukogude Liidu endine välisminister Eduard Ševardnadze ütleb, et erakorralise olukorra komitee on reaktsionääride tahte väljendus. Tema arvates märgib putš kodusõja algust, veriseid konflikte riikide ja rahvaste vahel, rahumeelse kooseksisteerimise lõppu ning uut võidurelvastumist. Diktatuur ei jää aga Ševardnadze sõnul ellu.
16.51: Moskva. Levivad kuulujutud Valge Maja peatsest ründamisest erakorralise olukorra komiteele ustavate vägede poolt. Sellega seoses tehakse ettepanek, et kõik naised lahkuksid Valge Maja juurest 15 minuti jooksul.
16.55: Moskva. Eduard Ševardnadze kohtub Jeltsiniga, et arutada jõupingutuste koordineerimist seaduse ja korra taastamiseks riigis.
17.00: Moskva. Jeltsinil on telefonivestlus Suurbritannia peaministri John Majoriga, kes lubab otsustavat tegutsemist, kui Venemaa ülemnõukogu hoonet rünnatakse.
17.13: Moskva. Kartes Moskva linnanõukogu hoone ründamist, kavatseb linnapea kutsuda inimesi üles selle juurde kogunema, mitte selleks, et konfliktist osa võtta, vaid selleks, et olla verevalamise tunnistajaks.
17.28: Moskva. Kuus pataljoni, kokku 2500 sõdurit, kes paiknesid varem Leningradis, on valmis ümber paiknema Moskvasse, et kaitsta Venemaa parlamenti. Nendega ühinevad Afganistani veteranidest koostatud vabatahtlike üksused. Nad viiakse Moskvasse üle niipea, kui organiseeritakse õhutransport.