#astutagasi ja "keskealisel eesti mehel on häbi": mida on ühiskonnategelastel öelda Mart Helme seksuaalvähemusi puudutava sooloesinemise suhtes?


Mart Helme seksuaalvähemusi negatiivselt puudutanud sõnavõtt Deutsche Wellele antud intervjuus ajas sotsiaalmeedia särinal küdema - tema seisukohavõttu on kommenteerinud nii ajakirjanikud kui ka poliitikud.
Mart Helme seksuaalvähemusi negatiivselt puudutanud sõnavõtt Deutsche Wellele antud intervjuus ajas sotsiaalmeedia särinal küdema - tema seisukohavõttu on kommenteerinud nii ajakirjanikud kui ka poliitikud.

Kes nõuab sotsiaalmeedias siseministri tagasiastumist? Kes näeb Mart Helme järjekordse meediaskandaali taga varjatud püüdlust enda salajast väljumisstrateegiat ellu viia? Kes nõuab vaimulikelt seisukohavõttu? Ning kes kiidab heaks Aktuaalse Kaamera otsust Mart Helme väljaütlemisi mitte kajastada?

Kaja Kallas: Kas kogu see eilne pole lihtsalt hästi orkestreeritud show, kus kõik käib ikkagi Helmede taktikepi järgi ja Jüri Ratas on selles mängus lihtsalt ettur?

Toomas Hendrik Ilves: Kui mujal Läänes teeb minister sellise avalduse, laseb peaminister ta paugupealt lahti.

Seotud lood:


EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja, Viru praost Tauno Toompuu: Nüüd on see hetk, mil ootaks kirikujuhtidelt selgeid sõnumeid siseministri väljaütlemiste kohta.


Marko Mihkelson: Mis juhtub siis nüüd? Kardan, et nagu ikka - mitte midagi.

Jevgeni Krishtafovitsh: Mart Helmel on õigus. /.../ Tuleb kolida Rootsi. Me peame kogu Eesti riigiga, kogu ühiskonnaga vaeva nägema, et kolida mentaalselt Rootsi.

Andrus Karnau: Rassism ja homofoobia on Eestis igapäevane. Selles pole midagi ebaharilikku.


Imre Kaas: Minister veel esmaspäevani?


Gea Kangilaski: #astutagasi


Urmas Paet: Keskealisel eesti mehel on häbi, et end Eesti valitsuseks nimetava moodustise tegelastel on inimvaenulikud hoiakud ning piisavalt rumalust nende piiratud hoiakutega ka kogu maailma ees ärbelda.

Viktoria Ladõnskaja-Kubits: Intervjuu sisu jälgides hakkab silma umbes 10. minutil ekraanile ilmuv intervjueeritava amet: „Вице-премьер Эстонии“. Ametisse mittesobiv.