Aseris asuva hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusesse. Asutuses on üle 50 kliendi, neist vanim 96-aastane

 (94)
Täiendatud 15. septembril
Aseris asuva hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusesse. Asutuses on üle 50 kliendi, neist vanim 96-aastane
Foto: Irina Mägi

Eile sai kinnitust, et Aseris asuva MTÜ Lille Turvakodu ühe töötaja koroonatest on positiivne. Kogu asutus pandi karantiini.

Hooldekodu juhataja Kai Toome kinnitas Delfile, et terviseamet võttis nendega ühendust eile. Nüüd oodatakse, et ennekõike testitaks töötajaid, vajadusel ka kliente.

Kas töötaja puutus ajal, mil tal juba olid haigussüptomid, kokku kaastöötajate ja klientidega? "Praegu ei kommenteeriks, kõik on nii värske," lausus Toome.

Terviseametist kinnitati, et haigestunud töötaja viibis nakkusohtlikul perioodil tööl vaid öövalves, kandis maski ja puutus kokku väheste inimestega (puudusid väljakutsed ka klientide juurde). Lähikontaktid on tuvastatud ning lähevad testimisele.

Asutuse kodulehel seisab, et nende põhitegevus on vanurite ja puuetega inimeste hooldus. Hoolealused on suuremalt jaolt Aserist ja selle ümbruskonnast, kuid on ka Tallinnast, Rakverest ja mujalt Eestist.

Postimees kajastas, et hooldekodus on kokku 53 klienti ja nende keskmine vanus on 77 aastat – vanim klient on 96- ja noorim 50aastane.

Esmaspäevastel andmetel vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 16 inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 24,30.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!