Asendusnimekiri paigas: kui Kaja Kallas eemal, astub peaministri kingadesse Jaak Aab. Järgmine valik on Pentus-Rosimannus

 (65)
Tänane otsus on selge signaal - Kallase järel on Reformierakonna tähtsuselt teine minister Keit Pentus-Rosimannus.
Tänane otsus on selge signaal - Kallase järel on Reformierakonna tähtsuselt teine minister Keit Pentus-Rosimannus.Foto: Tiit Blaat

Uue valitsuse esimesel istungil pandi paika, et peaminister Kaja Kallase esimene asendaja on riigihalduse minister Jaak Aab ning teine rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Kallas kehtestas oma korraldusega enda asendamise järjekorra ja määras kindlaks asendamise korra. Peaministri esimene asendaja on traditsiooniliselt valitsusliidu teise erakonna valitsusdelegatsiooni juht ning asendamise järjekorras on kordamööda mõlema erakonna ministrid.

Kolmandaks asendajaks on tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Peaministri asendamise järjekord hõlmab kõiki ministreid.

Lisaks näeb peaministri korraldus ette järjekorra, mille alusel asendatakse ministreid, kui nad ei saa puhkuse, haiguse, lähetuse või muu takistuse tõttu ajutiselt oma ülesandeid täita. Igale ministrile on määratud kolm asendajat.

Riigisekretär Taimar Peterkop andis valitsusele täna ülevaate ka valitsuse töökorraldusest, samuti ministrite pädevusest ministeeriumi juhtimisel ja ministrite vastutusvaldkondadest.