"Kahjuks ei jäänud peaministri intervjuust kõlama muu, kui vaid see, kuidas Keskerakonna valitsusse minek teda ärevaks teeb ning tegemata ei jäänud ka kohustuslik Kremli ähvardus," nentis Sarapuu, kelle sõnul on kurb on kuulata, kuidas valitsust juhtiv erakond on ideedest kuivaks jooksnud ning neile pole jäänud pole enam muud kui eneseõigustus ja vene kaart.

Sarapuu rõhutas, et parlamendivalimiste eel ootavad valijad sisulisi vastuseid sisulistele teemadele, nagu palkade tõus, töökohtade loomine ja väljarände vähendamine.

"Reformierakonna plaan nendel valimistel on aga ilmselgelt panustada vaid inimeste hirmutamise. Seda oleme kuulnud juba mitme Reformierakonna juhtivpoliitiku suust ning küllap kuuleme selliseid hirmutavaid ähvardusi veelgi," prognoosis Sarapuu. "Valitsust juhtiv erakond ei vaata enam tulevikku, ei mõtle, kuidas Eesti majandust edasi viia ning noori kodumaal hoida."

Rõivase jutt julgeolekupoliitikast tundub Sarapuu sõnul seda enam silmakirjalik, et Reformierakond on olnud pidevalt palgaarmee pooldaja ning Eesti sisejulgeoleku viimse piirini õhukeseks lihvinud.

"Rõivasele aga selline olukord meeldib ja ta räägib naerulnäoga kummikutega juhtimisest," rääkis Sarapuu. "Keskerakond on aga kogu aeg pidanud vajalikuks tugevdada Eesti sisejulgeolekut ja ajateenistusel põhinevat kaitseväge. Meie programm sätestab, et riigikaitsele peab kuluma vähemalt kaks protsenti SKP-st."

"Mul on tunne, et hoopis Reformierakonna käsitlus julgeolekupoliitikast on teistest erakondadest erinev," ütles Sarapuu vastuseks valitsusjuhile, kes oma eilses intervjuus rääkis Keskerakonna erinevast julgeolekupoliitika käsitlusest. "Sest keegi teine ei püüa kaitseväge ära kasutada oma valimiskampaania huvides."

"Ämari asfalti mööda on küll tore sammuda, aga miks ei teinud Reformierakond oma reklaamklippi näiteks Türi vallas Kahala külas, kust kõik mehed käivad välismaale tööle. See on Eesti reaalsus, mille Reformierakond on loonud, kuid ise seda ei tunnista," rõhutas Sarapuu.