Arvo Sarapuu riigikokku ei lähe, tema asendaja on Igor Kravtšenko

 (27)
Arvo Sarapuu
Arvo SarapuuFoto: Karli Saul

Riigikogu juhatuse otsusega peatati riigikogu liikme Rein Ratase volitused tema ajutise töövõimetuse tõttu alates 5. detsembrist kuni tuleva aasta 5. märtsini. Ratase asendusliige Arvo Sarapuu ei soovi aga riigikogusse minna, mistõttu võib riigikokku minna Igor Kravtšenko.

Tallinna abilinnapeana töötav Sarapuu ütles, et linnavalitsuses on inimesed teinud omavahel kokkuleppe, et minnakse üheskoos edasi järgmisel sügisel saabuvate kohalike valimisteni, et töös olevad projektid lõpuni viia.

"Isiklikus plaanis oleks mulle huvitav sügisene tulemus. Olles teinud tükk aega inimeste jaoks tööd, tahaks näha, kuidas valijad seda hindavad," ütles Sarapuu.

Linnavalitsuse töös meeldis talle, et saab teha konkreetseid asju ja siis valimistel vaadata, kuidas valija neid hindas. Riigikogus sõltub tema sõnul palju sellest, kui palju ise ette võtad, millistesse komisjonidesse kuulud ja mis teemadega tegeled.

Kuigi üks küsitlus näitas Keskerakonna toetuse langust Tallinnas peale hiljutist esimehevahetust, siis Sarapuu sellest suurt numbrit ei teinud. Ta arvas, et Keskerakond suudab juhtkonnavahetusest segadusse sattunud valijate usalduse peatselt taastada.

Sarapuust järgmine inimene asendusliikmete nimekirjas on Tallinna linnavolikogu liige Igor Kravtšenko. Kravtšenko jättis vastamata, kas ta kavatseb riigikogu liikmeks asuda või mitte.