Arvo Pärdi loomingut esitati Mehhiko olulisimas kontserdisaalis

 (1)
Arvo Pärdi loomingut esitati Mehhiko olulisimas kontserdisaalis
Foto: Siim Lõvi

Eile õhtul esitasid Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel Mexico Citys Arvo Pärdi loomingut, seal hulgas uudisteost "Virgencita".

Välisminister Urmas Paet ütles Mexico City olulisimas kontserdisaalis Palacio de Bellas Artes’is Arvo Pärdi autorikontserdile järgnenud vastuvõtul, et Pärdi loomingu esitlus viimaste päevade jooksul mitmes Mehhiko linnas on Eesti ja Mehhiko suhetes ajalooline sündmus. „Väga oluline oli ka Arvo Pärdi enda kohalolek,“ märkis ta.

„Suur huvi Arvo Pärdi loomingu ja Eesti interpreetide vastu on aidanud Eesti ning Mehhiko suhete tihendamisele oluliselt kaasa,“ lisas Paet.

Arvo Pärdi teoseid kanti Mehhiko pealinnas helilooja eilsel autorikontserdil ette Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri poolt ning Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Täissaalile mängitud kontserdil oli 1650 pealtvaatajat.

Arvo Pärdi autorikontsert toimus 18. oktoobril ka Mehhikos Leónis. 19. oktoobril esitati Pärdi teoseid Guanajuatos rahvusvahelise Cervantino festivali raames.