Arvatust tunduvalt kallim: Tallinn ootab linnateatri juurdeehituseks riigilt kolme lisamiljonit

 (10)
Arvatust tunduvalt kallim: Tallinn ootab linnateatri juurdeehituseks riigilt kolme lisamiljonit
Võidutöö "Paviljon"

Tallinna Linnateatri vanalinnas asuva teatrikompleksi ehitus läheb prognoositust kallimaks, mistõttu ootab linn projektile riigieelarvest lisaraha.

Kui esialgu arvestas linn, et tööd maksavad kokku ligi 20 miljonit, millest riik kataks 9,7 miljonit, siis pärast ideekonkurssi täpsustus summa 24,4 miljonile eurole, vahendab ERR Uudised.

Seepeale esitas linn kultuuriministeeriumile taotluse, et riigi panus kasvaks 12,7 miljoni euroni, sest kokkulepe oli, et kulud jagunevad pooleks.

Kultuuriministeerim tegi selle summa peale taotluse rahandusministeeriumile, mis andis eitava vastuse põhjendusega, et ei menetle pärast 1. märtsi lisavajadusi sisaldavaid taotlusi.

Küll aga andis ministeerium lootust, et lisaraha saab taotleda eelarvestrateegia 2020-2023 protsessis.

Kevadel kajatas Delfi, et konkursi võitis ideekavand pealkirjaga "Paviljon", mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean arhitektuuribüroost Salto. Ideekavandi kohaselt valmib Lai tänav 23 asuva teatrimaja sisehoovi uus 350-kohaline Põrgulava koos lavatorniga, 130-kohaline black box ning vabaõhulava 500 vaatajale. Uuendustega kasvaks Linnateatri publiku arv kuus senise 7000 asemel kuni 10 000 külastajani.