DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ARVAMUSFESTIVALI EEL: Kõik on kohal! Ingrid Veidenberg on laupäevaks kokku kutsunud aukartustäratava stand-up tähtede seltskonna!

 (25)
arvamusfestival
arvamusfestivalFoto: Kollaaž

Sel nädalal toob arvamusfestivalil laupäeva hommikusse erilise seltskonna laupäevalehe LP peatoimetaja Ingrid Veidenbergi kokku kutsutud paneel. Laval on mehed ja naised, kelle karisma täidaks lava ka üksinda ära ning vastust otsitakse küsimusele, kas just monoteater ongi see, mida vaataja ootab.

"Nõnda nagu nädalavahetusel on lausa kohustuslik võtta aurava kohvi kõrvale värske laupäevaleht, on ka teatriskäimine üks osa täiuslikust puhkepäevast. Viimastel aastatel on Eesti lavad vallutanud monoetendused. Jääb mulje, et kui sul ei ole oma stand-up-tükki, sa õige näitleja justkui polegi," selgitab Veidenberg, miks just teatri teemal arutelu laupäevalehe paneeli sobis. "Oleme LP-s kajastanud palju armastatud ja tuntud näitlejate mõtteid, nii oli teatriga otseselt või kaudsemalt seotud inimeste kutsumine arvamusfestivali arutelule loomulik käik."

"Minu ettepanek tulla rääkima teemal „Kas stand-up on Eesti uus teater?“ kõnetas neid, kellele helistasin, sedavõrd, et nad on kõik minuga laupäeval ühel laval," kiidab Veidenberg külalisi juba ette. "Maire Aunaste on pea ainsa naisena saanud mittenäitlejana hakkama kogu Eestit vallutanud monoetendusega, Jan Uuspõld on sel alal aga kõige vanem ja vingem tegija, Karl Kermes on monoetenduste nn maaletooja, Rein Pakk nende andekas kirjutaja ning Andres Maimik kriitik, kelle arvamust ses asjas tasub alati kuulata."

Seotud lood:

Ingrid Veidenbergi sõnul ootab ta huviga, mis arvamusteni ühises arutelus jõutakse.

"Selge on see, et monotükid sobivad vaid tugevatele ja karismaatilistele näitlejatele, kes suudavad oma isiksusega lava ära täita. Võib-olla ongi see näitlejatöö ülim tipp – nagu Andrus Vaarik vaimukalt ütleb – elulooraamat, viimane asi, mida enne surma teha," sõnas Veidenberg.

arvamusfestival Foto: Graafika

Ekspress Meedia ala Arvamusfestivalil 14.-15. augustil toob kokku Eesti suurima multimeedia ettevõtte väljaanded: esindatud on Eesti Ekspress, Delfi, Maaleht, Eesti Päevaleht ja laupäevaleht LP. Lava asub siin:

arvamusfestival Foto: Graafika

Oled Facebooki kasutaja? Jälgi Ekspress Meedia tegevusi SIIN!

KAVA:

Reede 14. august:

13:00-14:15

VIHAKÕNE

Kohtub sama seltskond, kes kaks aastat tagasi, teemaks vihakõne. Mis on vahepeal muutunud?

Arutelujuht: Jaak Prints

Teemat lahkavad Mall Hellam, Urmo Soonvald, Mihhail Lotman ja Linnar Viik

Vaata lähemalt, millest juttu tuleb siit:

ARVAMUSFESTIVALI EEL: Nad teevad seda jälle: Ekspress Meedia ala avab reedel tuline vihakõne

14:30-15.30

KUIDAS EESTI TOIDULE POPULAARSUST KOGUDA?

Eesti maitsed ja nende propageerimine: kuidas seda teha?

Arutelujuht: Evelin Ilves

Osalejad: Dmitri Demjanov, Siim Kabrits

15:45-16:45

DIPLOM KODUPRINTERIST?

Arutelu fookuseks on avatud hariduse ressursid, sealhulgas MOOCid. Just selliseid vahendeid on nüüdseks hakanud looma enamik juhtivatest ülikoolidest. Lisaks on sellele “turule” pakkujatena sisenenud ka täiesti eraldiseisvad firmad.

Kuidas muudab sellise “vabavara” kasutamine õppimist? Kas vabalt kättesaadavad materjalid parandavad hariduse kättesaadavust või vähendavad formaalse hariduse väärtust sootuks?

Teemal arutlevad Kaspar Kruup, Kerstin-Oudekki Loone ja Mart Noorma.

Arutelu modereerib Kristin Parts.

17:00-18:00

HETKEL KUUM!

Mis on põnevaimad ja olulisemad teemad, mis meid just nüüd ja praegu puudutavad? Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetus toob kuumad teemad vaatajateni!

Arutelujuht: Krister Paris, Eesti Päevalehe ja Delfi arvamustoimetuse juht

18:30-19:30

KAS ÕNN VÕIB PEITUDA RAHAS?

Kas õnn võib peituda rahas, arutavad Jüri Kraft ja Heldur Meerits. Mõlemal on rahategemisega pikaajalised kogemused: Jüri Kraft oli nõuka ajal Eestis kergetööstusminister ja tema juhitav ettevõte Sangar tootis meeste päevasärke ning seda teeb Sangar siiani. Heldur Meerits sööstis rahamaailma pankurina ning tegutseb investorina. Kas vastab tõele, et ka rikkad nutavad, aga mersus on mugavam nutta kui maantee ääres? Millist õnne saab raha eest, küsib nendelt Ekspressi kolumni “Õnne valem” autor Tiina Jõgeda.

Laupäev 15. august:

10:00-11:00

HOMMIK: GURMEEKOHV JA VÄRSKED UUDISED, KES NEID SUUDAKS LAHUTA!

Eesti Ekspressi peatoimetaja Allar Tankler võõrustab külastajaid: tule varakult meie telki kohale ning haara värske kohv ning kõrvale lugemiseks ka selle nädala Ekspress, Maaleht ning ka värske laupäevaleht LP!

11:00-12:15

KAS STAND-UP ON EESTI UUS TEATER?

LP kutsub külla teatriinimesed, et selgeks teha, mis on täna Eesti teatris oluline.

Arutelujuht on LP peatoimetaja Ingrid Veidenberg.

"Minu ettepanek tulla rääkima teemal „Kas stand-up on Eesti uus teater?“ kõnetas neid, kellele helistasin, sedavõrd, et nad on kõik minuga laupäeval ühel laval. Maire Aunaste on pea ainsa naisena saanud mittenäitlejana hakkama kogu Eestit vallutanud monoetendusega, Jan Uuspõld on sel alal aga kõige vanem ja vingem tegija, Karl Kermes on monoetenduste nn maaletooja, Rein Pakk nende andekas kirjutaja ning Andres Maimik kriitik, kelle arvamust ses asjas tasub alati kuulata," iseloomustas Veidenberg inimesi, kellega on ees ootamas äärmiselt põnev arutelu.

12:30-14:00

ELU VÕIMALIKKUSEST MAAL

Maaleht vaatleb lähemalt, kas, kuidas ja kellega tasub minna maale elama!

Arutelujuhid: Alo Lõhmus

Osalejad: Jüri Mõis, Kristjan Piirimäe.

14:00-15:30

PAGULASED EESTISSE!?

Kas, kes, kui palju, kuhu? Kas me oleme valmis?

Arutelujuhid: Krister Paris, Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja

Osalejad: Eero Janson, Oudekki Loone, Katrin Laur.

16:00-17:30

MEEDIAMAASTIK aastal 2015!

Millist meediat vajab venekeelne inimene? Kas televisoon või internet?

18:30-19:30

VALGUS-KAAMERA-ACTION! Ekspressi toimetus toob näitlejate abiga lavale dokumentaal-kokkuvõte ühest erakordsest kohtuprotsessist

Laupäeval, 15. augustil algusega kel 18:30 toob Arvamusfestivalil Eesti Ekspress esmakordselt lavale dokumentaalnäidendi.

Möödunud aasta Panso-nimelise preemia pälvinud lavakunstikooli tudengi Mehis Pihla ja Ekspressi toimetuse koostöös valminud dramatiseering põhineb Tartu maakohtus 2014. detsembris arutluse all olnud juhtumil, mis lõppes kahe vanaema reaalse vangistamisega kanepiäri eest.

Dokumentaalnäidend „Vanaema vangistamine“ jõuab lavale ainult ühel korral, Ekspress Meedia laval Arvamusfestivalil.

Osades: Anu Lamp, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Ivo Uukkivi ja Elina Reinold.

[TABLE_0]

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.