Tartu ülikooli teatel muutub sellest lähtuvalt arstiõppe kuues aasta praktika-aastaks, mille vältel läbitakse 36 nädalat praktikat: kaheksa nädalat peremeditsiini ning 28 nädalat haiglameditsiini.

Muudatuse peamine eesmärk on anda arstiõppe lõpetanutele paremad praktilised oskused, muutes selleks seni kehtivat õppekava ja praktika struktuuri, ning täpsustades õpiväljundeid. Samuti on eesmärk kaasata lisaks SA TÜ kliinikumile rohkem Tallinna, Pärnu, Ida-Viru ja teisi Eesti tervishoiuasutusi ning perearste tulevaste arstide ettevalmistamisse põhiõppes.

„Nimetatud eesmärke toetab ka eelmisel nädalal TÜ ja Põhja-Eesti regionaalhaigla vahel sõlmitud koostööleping, samuti varasemad samalaadsed lepingud Ida-Tallinna keskhaigla ja Tallinna lastehaiglaga,“ sõnas Tartu ülikooli arstiteaduskonna õppeprodekaan Tõnis Karki.

Uue õppekava kohaselt saab praktika pikkus olema kaks semestrit, mille vältel läbitakse praktika sisehaigustes, erakorralises meditsiinis, kirurgias ja peremeditsiinis. Teatud juhtudel lisanduvad veel kliiniline valiktsükkel või teadusõpe. Karki rääkis, et haiglameditsiini praktikatsüklid sooritatakse reeglina ühes haiglas, tagades sellega üliõpilase efektiivsem kohanemine reaalse töökeskkonnaga. Samas paraneb tervishoiuasutuse võimalus rakendada praktikante haigla igapäevases tegevuses.

Arstiõppe struktuursed muudatused tähendavad üleminekuperioodil teaduskonnale suurenevaid kulusid – praktika mahutamiseks neljandale kursusele on vajalik õppeainete nihutamine ettepoole, mistõttu samu õppeaineid tuleb korraga läbi viia kahel kursusel; samuti vajab täiendavat ressurssi mahult suurenev praktika. Muudatused puudutavad ka õppeainete ülesehitust.

„Vastamaks Euroopa normdokumentide nõuetele, tervishoiusektori vajadustele ja õppijate ootustele on, need õppekava muutused möödapääsmatud,“ tõdes Karki.

Üleminek uuele õppekavale algab 2014/2015. õppeaastal, kui muutub kolmanda, neljanda, ja viienda kursuse õppekava. 2015/2016 õppeaastal alustatakse uue kliinilise praktika korraldusega kuuendal kursusel.