Arnold Rüütli kepikõnnitempo pani õhku ahmima

 (91)
Kepikõnd
Päevaleht/Pressifoto

Hiljuti 80. sünnipäeva tähistanud president Arnold Rüütel pani keemikute päeva kepikõnnimatkal Kohtla-Järvel mööda Keskalleed sellise hooga minema, et temast palju noorematel kepikõndijatel oli tegu tema kannul püsimisega.

Kui matka alguses liikus kepikõndijate kolonn tihedalt koos, siis õige ruttu venis see pikaks, sest eesotsas liikunud president Arnold Rüütli seatud tempos püsimine polnud paljudele sugugi jõukohane, kirjutab Põhjarannik.

Laupäeval Kohtla-Järvel toimunud keemikute päev sai tänavu võimsa avalöögi kepikõnnimatkaga Kohtla-Järve kultuurihoone juurest Virula väljakuni ja tagasi. Ligemale kolmesajast inimest koosnenud kolonnis liikus ka kaks presidenti - peale president Rüütli oli kepikõndi kohtlajärvelastele propageerima tulnud ka Eesti olümpiakomitee president Mart Siimann.

Arnold Rüütel võttis kogenud kepikõndijana rahuliku ja stiilipuhta sammuga üles sellise hoo, et kolonn venis juba monumendi "Au tööle!" juures pikaks nagu jalgrattapeloton spurdi ajal. "Mul endal tuli pooljoostes liikuda, et presidendi tempos püsida," ütles keemikute päeva korraldustoimkonna üks eestvedajaid, Viru Keemia Grupi haldusdirektor Margus Kottise.