Apteekide ühendus: riskirühmad külastagu apteeki enne kella 12

 (33)
Apteek
Hommikune apteegikülastus jäägu vaid riskirühmadele, soovib apteekide ühendus.Foto: Henri-Kristian Kirsip

Apteekide ühendus soovitab riskirühma kuuluvatel inimestel külastada apteeki hommikupoolsel ajal ehk kuni kella 12ni.

Kuna perearstid ja haiglad on plaanilised vastuvõtud lõpetanud, on apteekrid patsientide jaoks kõige ligipääsetavamad esmatasandi tervishoiutöötajad, kes aitavad lisaks ravimeid puudutavatele küsimustele ka kergemate tervisemurede korral, teatas ühendus.

Kaitsmaks haavatavamat osa elanikkonnast ja tagamaks nende kiire teenindus, soovitavad apteekrid kõigil valida apteegi külastamise aega. Seejuures palutakse koroonaviiruse riskirühma kuuluvail ehk üle 60aastastel ja krooniliste haigustega inimestel külastada apteeki hommikupoolsel ajal. Riskirühma mittekuuluvatel inimestel soovitab ühendus käia apteegis pärastlõunasel ja õhtusel ajal.

"Oleme olukorras, kus väga suur osa elanikkonnast vajab samaaegselt midagi apteegist. See paneb apteegid suure surve alla," teatas apteekide ühendus.

Eile soovitas kaupmeeste liit, et enne kella 11 võiks poodides käia samuti vaid riskirühmadesse kuuluvad inimesed.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!