Anvelt: tahaks uskuda, et tõendusmaterjalide lekitamise taga ei ole kavalat kaitsetaktikat või riikliku süüdistuse eksimust

 (72)
Andres Anvelt
Andres AnveltFoto: Karli Saul

Siseminister Andres Anvelt oli pahane Edgar Savisaare kriminaalasja toimiku materjalide lekkimise pärast ja nõuab lekitaja avalikustamist.

"Jälitusteabe lekkimine meediasse, ka kohtusse saadetud toimikust, on taunitav. Täna meenutab ERRi portaalis kirjutanud Euroopa Inimõiguste Kohtu endine kohtunik Uno Lõhmus avaliku võimu kohustust tõhusalt kaitsta eraelu ning prokuratuuri ja Kapo kohustust lekke asjaolud välja selgitada," kirjutas Anvelt Facebookis.

"Ühelt poolt on selge, et süüdiskokkuvõte koos kogu tõendusmaterjaliga esitatakse tutvumiseks kõigile asjasse puutuvatele osapooltele, mis aga ei tähenda, et need avaldatakse kui põnev järjejutt meediale ja avalikkusele. Tahaks uskuda, et selle taga ei ole kavalat kaitsetaktikat devalveerimaks kohtumõistmist või - mis veel hullem - riikliku süüdistuse eksimust," lisas Anvelt.

"Selline olukord ei tohi korduda ja ka juba käimasolevas menetluses tuleb sellise olukorra põhjustajad välja selgitada. Õigusmõistmise autoriteet ei tohi olla kõigutatud. Arutan justiitsministriga, millised on meie järgmised sammud," kirjutas siseminister.