Ansipi lahendus rahastamisskandaalile: tuleks lubada firmade annetusi erakondadele

 (133)
Andrus Ansip
Andrus AnsipFoto: Tanel Meos

Silver Meikar tunnistas täna, et on tegutsenud tankistina, kandes erakonna arvele annetusena raha, mille talle olevat sularahas andnud reformierakondlane Kalev Lillo. Meikar põhjendas oma ülestunnistust sooviga muuta poliitika rahastamist puhtamaks.

Täna hommikul NATO tippkohtumiselt naasnud peaminister Andrus Ansipil oli aga taoliste erakondade rahastamise skandaalide vältimiseks üks hoopis teine lahendus, nimelt soovitas tema lubada ka ettevõtetel erakondadele annetada.

"Peaksime juurdlema, miks on nii, et mõned isikud ei taha oma nime all annetada ja otsitakse kedagi teist, kes selle annetuse ametlikult teeks. Ilmselt üks põhjuseid on ka selles, et Eestis on erakondadel keelatud võtta vastu annetusi ettevõtetelt," lausus Ansip.

"Tunnistagem, ega selliseid riike väga palju ei ole. Mulle meenub peale Eesti ka Valgevene. Leiame veel mõne riigi, aga üldiselt demokraatlikel riikidel Euroopas ei ole tavaks keelata erakondadel ettevõtetelt annetuste vastuvõtmist. Kui üks asi on keelatud, aga tahe on siiski olemas, küll siis leitakse teistsuguseid teid," lisas Ansip.