Ansip: Süüria kohta saame usaldusväärset infot riikidelt, kelle poole pöördusime ka röövitud jalgratturite päästmiseks

 (101)
Valitsuse pessikonverents
Foto: Priit Simson

Peaminister Andrus Ansip tuletas meelde, et kui Liibanonis-Süürias rööviti seitse Eesti jalgratturit, pöörduti asjatundliku abi saamiseks esmalt Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, USA ja Saksamaa poole ning need on ka riigid, kelle poole võiksime pöörududa usaldusväärse info saamiseks Süüria keemiarünnaku kohta.

Ansip ei tahtnud avaldada isiklikku arvamust, kes Süürias keemiarelva kasutas. "Praegu on teada, et keemiarelva on kasutatud, kes on keemiarelva kasutanud, selle kohta võib avaldada igasuguseid arvamusi, aga autoriteetsed arvamused on, et Assadi režiim," ütles peaminister valitsuse pressikonverentsil.

"Mina saan tugineda ainult avalikele allikatele. Põhimõtteliselt, kui räägime sest piirkonnast, siis autoriteetne arvmust uleb ÜROst. Kui sealt ei tule, siis küsime, kust siis järgmisena peaks küsima," nentis Ansip.

"Tuleksin tagasi seitsme Eesti jalgratturi juurde. Kelle poole me pöördusime? Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, Ameerika Ühendriikide, Saksamaa. Need on need riigid, kes on võimelised sellest piirkonnast infot hankima. Meil endal selles piirkonnas väga head infovõrku ei ole."

Ta lisas, et praegu ei pea me ka lähtuvalt meil olevast infost mingeid valikuid tegema.