Ansip: sõbrad, kas Laine Jänes rikkus finantsdistsipliini?

 (252)
Ansip: sõbrad, kas Laine Jänes rikkus finantsdistsipliini?
Foto: Andres Putting

Peaminister Andrus Ansip astus tänasel valitsuse pressikonverentsil tuliselt välja Laine Jänese eest, kes on läinud avalikult raksu mitme ministeeriumi allasutuse juhiga.

"Kui asutuse juht kulutab rohkem kui vahendid võimaldavad, siis on see väga jäme rikkumine. Siis pole tegu isikute vahelistes vastuoludes, vaid rikkumises ja keegi peab vastutama," ütles Ansip.

"Jätke liigategemine. Miks te eeldate, et inimesed, kes valdavad heli on ka laitmatu moraaliga või head juhid? Äkki on vead tehtud kuskil mujal kui poliitikute poolt?" kaitses ka rahandusminister Jürgen Ligi kolleeg Jänest.

Ansip lisas, et Laine Jänes on erinevalt teistest osapooltest jätnud musta pesu avalikult pesemata, talle teada olevaid andmeid avalikustamata ja seadnud end sellega löögi alla.

"Jääb soliidseks, ei esita oma argumente sellesse suhteliselt räpasesse debatti ja siis saab ta tänu osaliseks? Kas Laine Jänes on finantsdistsipliini rängalt rikkunud?"

"Laine Jänes on kogu aeg kaitsnud teisi inimesi iseenda arvelt," ütles Ligi.

"Ma eile infotunnis mõtlesin, et Laine Jänes ütleb midagi mahlakat. Aga ei, ikka samamoodi, ainult kaitseb. Ja teie muudkui küsite, ehk peaks tagasi astuma?" ägestus Ansip.