Ansip: riigikogu ei tõstnud, vaid alandas palka

 (368)
Andrus Ansip
Foto: Andres Putting

Peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip kinnitas, et vastupidiselt kriitikute arvamusele alandasid riigikogulased uue palgaseadusega väga tugevalt oma töötasu, sest aastaks 2011. on keskmine palk taas tõusma hakanud.

Ansip kiitis Vikerraadio saates "Peaministritund" uut kõrgemate riigiteenijate palgaseadust, mis seob nende töötasu lahti riigi keskmisest palgast, vahendavad ERR Uudised.

"Milline saab olema keskmine palk siis, kui asub tööle uus Riigikogu koosseis (aastal 2011 - toim.), näitab aeg, kuid mina küll prognoosin, et selleks ajaks hakkavad kõigi töötajate palgad tõusma," kinnitas peaminister.

"See 400kroonine palgatõus, mis on riigikogu uuele koosseisule ette nähtud, küll midagi ülekohtust kujutada ei saa," lisas ta. "Praeguse seadusega kasvaks riigikogulaste palgad märksa kiiremini kui uue seadusega," kinnitas Ansip.

"Ma ei ole nõus nende karmide hinnangutega riigikogule, et "näe, jälle nad tõstsid palka". Ei, võrreldes kehtiva seadusega nad hoopis alandasid oma palka väga tugevalt," rõhutas ta.