Ansip põhjendas reformierakondlaste sularahalembust kaarditehingute väikese mahuga

 (98)
Ansip põhjendas reformierakondlaste sularahalembust kaarditehingute väikese mahuga
Foto: Andres Putting

Peaminister Andrus Ansip põhjendas Reformierakonna liikmete valduses olnud suuri sularahakoguseid, mis arvele kantuna erakonnale annetati, sularahatehingute suhteliselt suurema osakaaluga võrreldes kaarditehingutega ning prognoosis, et pärast seda, kui uurimisorganid on pangatehingutest väljavõtteid teinud, ei kasva pangakaartidega tehtavate tehingute arv ka tulevikus.

Vikerraadio saates “Reporteritund” tõi peaminister Reformierakonna annetuste tagamaid kommenteerides paralleeli pangandusega, kus kaarditehingute arv on kaks korda väiksem väljavõetud sularaha hulgast. Lätis on see tema sõnul kolm ja Leedus isegi neli korda väiksem.

SEB panga analüüsile tuginedes väitis peaminister, et valdav osa ostudest tehakse sularahas.

Ansip on arvamusel, et pärast ebaproportsionaalselt suuri läbiotsimisi ja uurimist ei suurene tormiliselt nende inimese osatähtsus, kes hakkavad tulevikus tehinguteks kasutama pangakaarti.

Ansip rääkis, et paljud nendest isikutest, kes Reformierakonnale annetasid, on jõukal järjel.

Valitsusjuht kõneles ühest riigikogu liikmest, kellel on neli pangakontot ja kelle kohta ta arvas teadvat, et tal on likviidseid vahendeid 10 miljonit krooni. “Tema aus vastus ülekuulamisel oli, et ta ei mäleta, miks ja millal ta annetuse tegi,” sõnas Ansip. “Minu puhul ei tekita see konkreetses isikus absoluutselt mingisuguseid kahtlusi.”