Ansip on käinud suhteid loomas Venemaast vastuolulisemateski riikides

 (70)
Andrus Ansip
Andrus AnsipFoto: Ilmar Saabas

Peaminister Andrus Ansipi osalemine eraisikuna Sotši olümpiamängude avatseremoonial VIP-tribüünil on andnud palju kõneainet, kuid tasub meenutada, et ta on peaministrina külastanud mitmeid teisigi selliseid riike, mille juhtimisstiil viitab paljuski autoritaarsusele ning mille lähiajaloost on teada demokraatlike pöörete läbikukkumisi.

Kõrgõzstan, detsember 2013

Andrus Ansip sõitis koos äridelegatsiooniga Kõrgõzstani, et arendada kahe riigi koostöövõimalusi ja majandussuhteid. Peaminister kohtus visiidi käigus oma sealse kolleegi Žantoro Satõbaldijevi ja president Almazbek Atambajeviga. Samuti oli kavas kohtumine parlamendi esimehe Ašõlbek Žeenbeekoviga.

*Koht korruptsioonitajumise indeksis: 150

Freedom House’i hinnang ühiskonna vabadusele: Osaliselt vaba

Tadžikistan, mai 2013

Peaminister Ansip oli kahepäevasel ametlikul visiidil Tadžikistanis, kus kohtus nii riigi presidendi, peaministri kui ka parlamendi esimehega.

Koht korruptsioonitajumise indeksis: 154

Freedom House’i hinnang ühiskonna vabadusele: Mitte vaba

Kasahstan, september 2012

Peaminister Ansip käis ametliku visiidi Kasahstanis, kus ta kohtus nii Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi kui peaministri Karim Massimoviga.

Seotud lood:

Koht korruptsioonitajumise indeksis: 140

Freedom House’i hinnang ühiskonna vabadusele: Mitte vaba

Türkmenistan, november 2011

Peaminister Ansip viibis äridelegatsiooniga visiidil Türkmenistanis, et arendada Kesk-Aasia riigiga poliitilisi ja majandussuhteid. Kohtumistel Türkmenistani presidendi Gurbanguly Berdimuhamedoviga ning asepeaministri ülesannetes oleva välisminister Rashid Meredoviga tõdeti, et potentsiaali majanduskoostööks on mitmes valdkonnas.

Koht korruptsioonitajumise indeksis: 168

Freedom House’i hinnang ühiskonna vabadusele: Mitte vaba

Usbekistan, november 2010

Peaminister Ansip kohtus  Usbekistani peaministri Shavkat Mirzijojeviga, kellega kõneleti põhiliselt kahe riigi koostöö edendamise võimalustest ning olukorrast Kesk-Aasia regioonis, eriti Afganistanis.

Koht korruptsioonitajumise indeksis: 168 (jagab kohta Türkmenistani ja Süüriaga)

Freedom House’i hinnang ühiskonna vabadusele: Mitte vaba

*Transparency International Corruption Perceptions Index 2013