Ansip lastetoetuste tõusust: ma ei pea seda eriti nutikaks tegevuseks

 (145)
Andrus Ansip
Andrus AnsipFoto: Karin Kaljuläte

Ametist lahkuv peaminister Andrus Ansip ütles tänases riigikogu infotunnis parlamendiliikmete küsimustele vastates, et ei pea endiselt õigeks lausaliste lastetoetuste tõstmist ning nüüdseks on ta selles küsimuses jäänud ilmselgelt vähemusse.

"Ei mina oma seisukohta muutnud ole, ma ei pea seda eriti nutikaks tegevuseks, kus kõigilt võrdselt korjatakse raha kokku, pärast lahutatakse sealt maha administreerimise ja haldamise kulud ja siis jagatakse kõigile võrdselt laiali," sõnas Ansip.

Lahkuv peaminister Andus Ansip lisas, et ta on jätkuvalt vajaduspõhise lapsetoetuse toetaja, "sest ma olen veendunud selles, et riik peab osutama abi nendele, kes seda kõige rohkem vajavad."

"Iseenesest on muidugi hea, et ühiskonnas on arvamuste paljusus ja ei ole ainult üks arvamus. Kahju on muidugi sellest, et see minu arvamus praegu jääb valdava enamuse arvamusele alla, aga mul oli aega üheksa aastat juhtida valitsust oma arusaamiste ja oma veendumuste järgi ja nende üheksa aasta eest olen mina eesti rahvale tänulik," lisas ta.