Ansip: kuritegusid sooritatakse iga päev, kuid ma ei arva, et poliitikud selle pärast tagasi astuma peaks

 (308)
Lisatud venekeelne video
Ansip: kuritegusid sooritatakse iga päev, kuid ma ei arva, et poliitikud selle pärast tagasi astuma peaks.
Foto: Ilmar Saabas

Venekeelsele Delfile antud videointervjuus elamislubade ja poliitilise vastutuse kohta ütles peaminister Andrus Ansip, et kuritegusid sooritatakse iga päev ning ta ei näe põhjust, miks väärt poliitikud seetõttu tagasi astuma peaksid. Ansip tuletas meelde, et elamislubadega sahkerdati ka Lätis ja Rootsis.

"See räpane äri on vastuvõetamatu. Arvan, et kasu ei saanud sellest keegi. Tulevikus saab sellest aga kasu riik, kuna peame nüüd muutma neid eeskirju, mille järgi inimesed elamislubasid saavad," ütles Ansip.

Samas on mõned avaliku elu tegelased kutsunud Ansipit seoses elamislubade skandaaliga tagasi astuma. "Kuritegusid sooritatakse iga päev ja ma ei arva, et poliitikud seetõttu tagasi peaks astuma. Selline äri, nagu oli Eestis, oli ju ka Lätis. Seal ostsid need, kes soovisid saada elamisluba, alguses endale vara kokku ning pärast loa saamist müüsid selle uuesti maha," rääkis peaminister.

Peaminister tõi välja ka Rootsi juhtumi, kus mõned ärimehed aitasid hiinlastel 50 000 rootsi krooni eest elamisluba saada. "See kõik on poliitikule ebaeetiline," ütles Ansip.