Ansip Helsingis: eurost saavad kasu kõik eestlased

 (19)
Mari Kiviniemi ja Andrus Ansip
Foto: vabariigi valitsus

Peaminister Andrus Ansip kinnitas teisipäeval Soomes, et Eesti on valmis järgmise aasta alguses euro kasutusele võtma. Ansip rõhutas Helsingis, et eurost saavad kasu kõik eestlased ning ülejäänud Balti riigid.

Euro oli üks kesksetest teemadest Ansipi ja Soome peaministri Mari Kiviniemi vahelistel kõnelustel, vahendab Helsingin Sanomat.

Ansip tunnistas, et Eestis on hinnad tõusnud ja inflatsioon on koguni 4,7 protsenti. Selle põhjuseks on peaministri sõnul eelkõige ekspordi võimas kasv. Septembris tõusis ekspordi koguväärtus 40 protsenti.

Eesti ekspordist suur osa on toiduained. Kui nende toodete nõudlus kasvab, tõusevad ja ekspordihinnad. Samas tõusevad ka tarbijahinnad.

Eurovastase arutelu kohta ütles Ansip, et eurot peetakse süüdlaseks kõiges. Ta tuletas meelde, et arutelu toon oli omal ajal samasugune ka Soomes.

Helsingist sõidab Andrus Ansip edasi Vaasa linna, et avada seal Eesti uus aukonsulaat. Vaasa aukonsulaat on Eesti 6. aukonsulaat Soomes. Aukonsuliks saab Pekka Haapanen, kes juhib alates 2003. aastast Vaasa regiooni arenduse OÜd.