Ansip: elamislubadega kauplemine ei kõnele kõrgest eetikast

 (63)
Andrus Ansip
Foto: Ilmar Saabas

Peaminister Andrus Ansip ütles, et IRLi poliitikute elamisloaäri kahtluste osas tuleb kindlasti tõde välja selgitada, kuid elamislubadega kauplemine ei kõnele kindlasti kõrgest eetikast. Tema sõnul on selge, et ühest korterist ei ole võimalik juhtida kümneid ja kümneid ettevõtteid.

Tegu pole peaministri sõnul uue teemaga. "Kui 29. septembril arutati valitsuses sisserände piirarvu suurendamist, oli arutlusel, et tegemist võib olla fiktiivsete ettevõtjatega. Kui me seda arutasime, sai siseminister koos majandus- ja kommunikatsiooniministriga ülesande töötada välja välismaalaste seaduse muudatused eesmärgiga vältida kuritarvitusi," ütles Ansip valitsuse pressikonverentsil.

"Rääkisin ka Ken-Marti Vaheriga, ta ütles et analüüsiga on alustatud ja käesolevast aastast on juba 50 elamisluba kehtetuks tunnistatud," lisas peaminister ja avaldas lootust, et analüüs saab olema põhjalik sõltumata erakonnast.

„Elamislubadega kauplemine väga arenenud eetikast ei kõnele, kas tegu võib olla kuriteoga, on vara öelda."

Küsimuse peale, kas võib tekkida kahtlus, et siseminister Vaherit võidi mõjutada, et ta teeks ettepaneku kvoodi tõstmiseks, sõnas Ansip, et 29. septembri valitsuse istungit meenutades ei julge ta küll järeldada, et siseminister oleks skeemi kaasatud olnud.

Seda, kas Vaher peaks ehk tagasi astuma, saab tema sõnul öelda alles pärast seda, kui faktid on selgunud.