Ansip: Eesti tahab Ignalina tuumajaama

 (25)
Andrus Ansip
Foto: Andres Putting

Tänasel töölõunal rääkisid Eesti peaminister Andrus Ansip ja Leedu Vabariigi president Valdas Adamkus peamiselt energeetika teemal. Peaminister Ansip kinnitas, et Eesti on jätkuvalt väga huvitatud Ignalina projektiga edasi minekust.

“Me tahame võtta osa Ignalina projektist, sest see on mõistlik otsus,” vahendab valitsuse kommunikatsioonibüroo peaminister Ansipi sõnu.

Peaministri sõnul on tegemist eelkõige energiajulgeoleku alase otsusega.

Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Leedu energiaalased eesmärgid on samad. Nende saavutamiseks tuleb Balti riikidel teha tihedalt koostööd, sest energeetika küsimus on kõigile kolmele riigile oluline. Kohtumisel tõdeti, et Balti regioonile on oluline luua lisaühendusi ülejäänud Euroopa Liidu riikidega.

Nii Eesti kui ka Leedu toetavad Euroopa Liidu kliima- ja energiapaketi eesmärke. Samas tõdesid mõlemad poliitikud, et me ei tohi unustada majanduse konkurentsivõimet, võimalikku tööstuse liikumist kolmandatesse riikidesse ja energiajulgeolekut.

Peaminister Ansip rõhutas, et me ei tohi vaadelda energiajulgeolekut eraldiseisvana ülejäänud energia-poliitikast.

Leedu Vabariigi president Valdas Adamkus on kahepäevasel ametlikul visiidil Eestis.

Täna toimusid kohtumised Eesti president Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Andrus Ansipiga.

Homme külastab Leedu president Tallinna tehnoloogiapargi arendamise sihtasutust (TEHNOPOL), loodavat NATO kooperatiivse küberkaitse keskust ja avab Okupatsioonide muuseumis näituse “Vägivalla kroonikad”. Kohtumised toimuvad ka riigukogu esimees Ene Ergma ja kaitseminister Jaak Aaviksooga.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.