Andrus Ansip: unistan jätkuvalt Euroopa viie rikkama riigi hulka jõudmisest

 (270)
Andrus Ansip
Andrus AnsipFoto: Tiit Blaat

Peaminister Andrus Ansip ütles, et pole maha matnud mõtet, et Eesti võiks jõuda Euroopa viie rikkama riigi hulka. Seda vaatama sellele, et eurotsoonis on Eesti hetkel Slovakkia ees eelviimasel kohal.

"Viie rikkama hulka jõudmise jutt on kehtiv - kellel pole suuri unistusi see lendab madalalt," rääkis Ansip Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

"Eurostati järgi on Eesti hinnad 80 protsenti Euroopa Liidu keskmisest. Palkade järele jõudmine on aga miljoni dollari küsimus," ütles peaminister, kelle sõnul ei peaks end võrdlema Soomega, mis on üks maailma rikkamaid riike.

Küsimusele, kuidas vähemalt eurotsooni keskmiste hulka jõuda, vastas Ansip, et see on täiesti loomulik, et Eesti pole esimeste, vaid viimaste hulgas. "Oleme möödunud Slovakkiast ja see on suur saavutus," ütles Ansip.

Seda, et Eestis hoitakse palkasid kunstlikult madalal, Ansip ei usu. "Ühe selleteemalise artikli põhjal ei tasu teha üldistusi kõikidele ettevõtjatele. Meil on tööjõu vaba liikumine ja konkurents," ütles Ansip.