Andrus Ansip: Taskila palk on vastuvõetamatu

 (232)
Andrus Ansip: Taskila palk on vastuvõetamatu
Estonian Airi juht Tero TaskilaFoto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Peaminister Andrus Ansip ütles, et temale on mitmete riigile kuuluvate äriühingute juhtide, sealhulgas ka Estonian Airi juhatuse esimehe Tero Taskila palk arusaamatu ja vastuvõetamatu.

Intervjuus Vikerraadiole ütles Ansip, et tänases Eesti Päevalehes välja toodud number, et Estonian Air vajab ligi 60 miljoni suurust rahasüsti, pole sugugi lõplikult teada.

Peaminister selgitas, et riigiabi andmine lennundusettevõttele on Euroopa Liidu regulatsioonidega väga täpselt reguleeritud ning põhimõtteliselt ei oleks isegi võimalik anda riigile kuuluvale äriühingule kontrollimatult riigi abi, vahendab ERR Uudised.

Küsimusele, kas peaminister usaldab Tero Taskilat, vastas Ansip, et tema ei olnud see, kes soomlase ametisse palkas. "See on äriühingu nõukogu olnud, isegi minister mitte. Ei ole ka minister olnud see, kes on äriühingu juhatuse esimehele palga määranud," viis Ansip jutu palgale.

"Minule on väga mitmete, mitte ainult selle konkreetse äriühingu juhi, palganumbrid täiesti arusaamatud ja vastuvõetamatud," rõhutas peaminister ning lisas, et õiglusega ei ole nendel palkadel küll mitte mingisugust pistmist.