Andrus Ansip pragas kogu valitsuse läbi

 (58)
Andrus Ansip

Reformierakondlasest Tartu linnapea Andrus Ansip väidab, et Eestit ei juhi mitte valitsus, vaid viisteist ministrit — igaüks oma vürstiriigis oma parema äranägemise järgi.

“Üks minister ütleb, et rongid homme ei sõida ja teised on vait — pole nende rida,” kirjutab Ansip Postimehes. “Teised ajavad äpardunud raudteeäri ja kabinetikaaslased ei iitsatagi — pole nende valdkond. Kolmas arvab, et üliõpilased ajavad mõõdutundetult maksumaksja raha taskusse, ja kolleegid ei kuulegi.”

Eriti kriitiline ongi Ansip sotsiaalministeeriumi suhtes. “Ministeeriumi tegevus meenutab Armeenia komsomoli — ise püstitame takistused, ise need ka kangelaslikult ületame,” kirjutab ta.

Sotsiaalministeerium on end Ansipi sõnul vastandunud kogu üliõpilaskonnale ja Tartu linnale. Lihtsalt üliõpilaseks olemise fakt ei saa tema hinnangul olla aluseks toetuse maksmisest keeldumisele.

Suisa rumalaks peab Ansip aga sotsiaalministeeriumi seisukohta, et toimetulekutoetust ei tohi maksta inimestele, kelle eluruumid ei vasta Eestis eluruumidele kehtestatud tingimustele.