Andres Herkel: Vabaerakond võiks minu jätkamise osas hääletada

 (14)
Vabaerakonna koosolek Tartus
Andres HerkelFoto: Anni Õnneleid

Vabaerakonna esimees Andres Herkel leiab, et erakond võiks erakorralisel üldkoosolekul tema esimehena jätkamise osas hääletuse läbi viia. Vastuseis Herkeli erakonna eesotsas olemisele ongi erakonnas suurte lahkhelide põhjuseks.

"See, et võiksime hääletuse korraldamise on minu isiklik seisukoht. Juhatus selles osas otsust vastu võtnud pole," ütles Herkel Delfile.

Eile toimunud juhatuse koosolekul jäi Herkel erakonna juhatuse esimehena paika.

Lisaks kinnitab Herkel, et juhatus otsustas viimasel koosolekul erakonna ärilise koostöö Kadri Paasiga lõpetada. "Arutasime omavahel seda küsimust ja leidsime, et ärisuhte jätkamine pole mõistlik," ütles Herkel.

Täna avaldatud Turu-uuringute erakondade populaarsusuuringute tulemused näitavad, et Vabaerakonna toetus on langenud kahe protsendini.

Herkelit see ei üllata. "Selle naljaka võitluse tulemusena pole see mingi ime," ütleb ta. "Aga kui on võimekust väljapoole ka positiivset energiat kiirata, siis asi muutub. Ja ma usun, et millalgi see ka juhtub."

Kuuldavasti lahkusid viimase juhatuse koosoleku tagajärjel juhatusest Jaanus Ojangu ja Vello Väinsalul. Herkel seda kehtestatud kodurahule viidates ei kommneteeri. Küll kinnitab juhtunut juhatuse liige Monika Haukanõmm.