Andres Herkel: Repsiga kohtumine on mõeldav

 (38)
Vabaerakond
VabaerakondFoto: Ilmar Saabas

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles, et kindlasti ei oleks Vabaerakond presidendi valimiste asjus kohtunud Edgar Savisaarega, kuid nüüd ametlikult Keskerakonna presidendikandidaadiks saanud Mailis Repsiga kohtumine on mõeldav.

„Selles osas, kas me teiste erakondade kandidaatidega kohtume, ei ole me lõpliku otsust langetanud,“ ütles Herkel Delfile. „Kindlasti ei oleks me kohtunud Edgariga, aga mis puudutab Mailis Repsi, siis see võib olla mõeldav. Suhtleme temaga riigikogus pidevalt,“ ütles ta.

Samas ütles Herkel, et Vabaerakond eelistab ikkagi erakondadeülest kandidaati. „Oleme kohtunud erakondadeväliste kandidaatidega ja kõik märgid näitavad, et need on meile,“ üles ta.

Herkeli sõnul oli Repsi võit Keskerakonna volikogu hääletusel hoopis teistsuguse tähendusega kui lihtsalt presidendikandidaadi valimine. „Keskerakonna sisemise arengu jaoks oli see (Repsi võit Savisaare üle – toim.) kindlasti positiivne,“ ütles ta.

Täna peetud Keskerakonna volikogu koosolekul valiti Mailis Reps 90 häälega 169st erakonna presidendikandidaadiks. Edgar Savisaart eelistas presidendikandidaadina näha 78 volikogu liiget. Üks sedel tunnistati kehtetuks.

Varasemalt kandidaadiks esitatud Peeter Ernits ja Marina Riisalu loobusid kandidatuurist enne hääletamist.