Andres Herkel: keegi ei suuda ette näha Süüria konflikti sekkumise tagajärgi

 (71)
Rahvakogu ettepanekute arutamine Riigikogu põhiseaduskomisjonis.
Andres HerkelFoto: Martin Dremljuga

riigikogu liige Andres Herkel leiab, et kui keemiarelva kasutamine Süüria režiimi poolt saab selge kinnituse, on lääneriikidel sekkumata jätta pea võimatu.

"Süüria siseolukord on läinud üle selle piiri, kus välisriikidel tekib kohustus humanitaarkaalutlustel sekkuda," ütles Herkel Delfile. "Kuid keegi ei suuda ette näha sekkumise tagajärgi."

Herkel leiab, et kui rahvusvaheline üldsus oleks sellistel puhkudel ühtne, oleks maailm ilusam ja parem. "See distsiplineeriks ja hoiaks humanitaarkatastroofi eskaleerumist tagasi," sõnas Herkel.

Samas eristub Venemaa positsioon praegu selgelt lääneriikide omast. "Lääs on oma väärtustega üksi ja jõuetu ning autokraatlik maailm tajub seda," ütles Herkel. "Sellepärast ma arvan, et Süüria konfliktil on sõltumata lääne reaktsioonist negatiivne mõju väärtuspõhisele poliitikale."

Herkel lisas, et kkui keemiarelva kasutamine Süüria režiimi poolt saab selge kinnituse, on lääneriikidel sekkumata jätta pea võimatu. "Küsimus on selles, milline viis selleks valitakse, kui suur vastutus võetakse ja millised jõud rakendatakse?" sõnastas Herkel praegu veel vastuseta küsimused.