Andres Herkel kandideerib ENPA presidendiks

 (4)
Andres Herkel
Foto: Andres Putting

Rühm ENPA Euroopa Rahvapartei rühma delegaate Rootsist, Soomest, Lätist, Leedust, Poolast ja Georgiast esitas Eesti delegatsiooni esimehe Andres Herkeli kandidatuuri ENPA presidendi kohale aastateks 2012-2014.

Rotatsiooni järgi kuulub see ametikoht alates tuleva aasta jaanuarist Euroopa Rahvapartei saadikurühmale. Saadikurühm teeb oma sisemise otsuse ENPA presidendikandidaadi osas oktoobri algul ENPA sügissessiooni ajal.

ENPA suurimasse, Euroopa Rahvapartei rühma kuulub 203 parlamendisaadikut Euroopa Nõukogu erinevatest liikmesriikidest, Eestist kuulub sinna Isamaa ja Res Publica Liitu esindav Andres Herkel.

Kandidaatide esitamise tähtajaks oli Euroopa Rahvapartei rühmas esitatud kaks kandidaati: Prantsuse Rahvusassamblee liige Jeane-Claude Mignon ja Andres Herkel. Herkeli sõnul soovisid mitme riigi esindajad näha alternatiivi juba kevadel oma kandidatuuri üles seadnud Mignonile ning kolleegid rõhutasid oma ettepanekut tehes Eesti delegatsiooni juhi kaheksa-aastasele kogemust assamblees ja tema Ida-Euroopa tausta, mis annab võimaluse hinnata demokraatia ülesehitamisega seotud probleeme erinevates riikides.