Amsterdam: venelasi ei tohiks teisejärgulistena kohelda

 (22)
Moskva
Scanpix

Rahvusvaheline advokaat Robert Amsterdam, kes on enim tuntud kui Mihhail Hodorkovski kaitsja, peatus teekonnal Tokyosse Tallinnas ning andis ERR-i ingliskeelsele uudisteportaalile intervjuu.

Amsterdam ei pea õigeks arvamust, et Venemaa probleemide osas — nagu valitsus- ja õigussüsteemi puudused ning ajalooliselt kõrgele tasemele tõusnud korruptsioon — tuleks silmad kinni pigistada. "Meil tuleb olla Vene riigiga suheldes märksa otsusekindlamad," lausus advokaat.

Samas ta toetab Euroopa Liidu viisavabadust Venemaaga, kuna reisimise osas ei tohiks tema hinnangul venelasi teisejärgulistena käsitleda. "See, kuidas kohelda uskumatult korrumpeerunud bürokraatiat ning kuidas kohelda selle riigi minu arvates täieõiguslikke eurooplastest kodanikke, on kaks täiesti eri asja," selgitas Amsterdam.

Advokaat ütles, et Venemaa soovi läbipaistmatute võtetega oma riiklikke ja korporatiivseid huvisid laiendada tuleks suhtuda ettevaatusega, seda eriti piiririikides nagu Eesti, kus selle mõju võib olla potentsiaalselt destabiliseeriv.

Mis on kõigi aegade julgeim otsus, mis on Eestis tehtud?


Tänud vastamast ja head loosiõnne!