Amigo peksjad lähevad kohtusse

 (30)

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse kahele ööklubis Amigo toimunud peksmises kahtlustatule, Kaido Reinsoole ja Valeera Manninenile. Mehed lähevad nüüd kohtu alla.

Ehkki salvestisel on näha rohkem kui kaks inimest, saatis prokurör kohtu alla vaid kaks neist — ainsad, kelle kohta on tõendeid vägivalla kasutamisest, ütles Delfile Põhja prefektuuri pressiesindaja Gerrit Mäesalu.

“Teised isikud viibisid küll sündmuse juures, ent pole tõendeid selle kohta, et ka nemad oleksid kannatanute suhtes vägivalda kasutanud,” vahendas Gerrit Mäesalu prokuröri sõnu.

Nii Kaido Reinsood kui Valeera Mannineni süüdistatakse kehalises väärkohtlemises, ebaseaduslikus vabaduse võtmises. Mannineni veel ka võimuliialduses, sest ületas turvatöötajale lubatud jõu kasutamise piire.

Uurimisel tuvastati, et Reinsoo peksis kaht käeraudades ja mahasurutud kannatanut kümneid kordi jalgadega, põlvega, rusikatega ning taskulambiga keha erinevatesse piirkondadesse, sealhulgas pähe. Ehkki videol Mannineni antud hoope otseselt näha pole, seisab süüdistuses, et temagi lõi kannatanuid kolmel-neljal korral jalaga keha piirkonda. Lisaks tehti kannatanutest mobiiltelefonidega pilte.