Ametnike puhkus pani kortermajade remondi seisma

 (19)
Ametnike puhkus pani kortermajade remondi seisma
Foto: Ilmar Saabas

„Meil on kõik valmis, aga tööd aga alustada ei saa, sest linnaametnikud puhkavad ja ehitusluba pole,” räägib Õismäel asuva viiekorruselise tüüppaneelmaja ühistu esinaine Luule Mandelkorn, kuidas nende ühistu soov maja fassaad soojustada on põrkunud linnavalitsuse kollektiivpuhkusega.

Taustaks on 1. juunil Kredexi toel käivitunud kortermajade renoveerimise programm, seesama, mille abiga saab majad energiasäästlikuks muuta ja mis peaks kriisi ajal ehitajatele tööd andma, kirjutab Eesti Päevaleht. Majandusminister Juhan Parts on reklaaminud programme kui Eesti majanduse stimuleerimisvahendeid.

„See on aastaid kestnud mure. Oma kogemusest tean, et kõik load ja kooskõlastused tuleb enne jaanipäeva ära teha, pärast seda sureb kogu ametnikkond välja," ütleb ka fassaaditöödele spetsialiseerunud väikefirma Oma Fassaad juhataja Martin Kärner.

Tuleb arvestada, et Kredexi toetatud programmi juures on asjaajamine ka ilma linnaametnike venitamiseta tavapärasest pikem.

„Klientide huvi on päris suur, aga võrreldes tavalaenuga on Kredex renoveerimislaenu projektidele seadnud lisanõudeid ja dokumentide ettevalmistus võtab rohkem aega," lisab Swedbanki väikeettevõtete finantseerimise valdkonnajuht Janis Pugri.

Refereeritud artikli täisversioon Eesti Päevaleht Online'is