Ämarit külastavad Ühendkuningriigi ja Taani kaitseministrid

 (9)
Philip Hammond
Philip HammondFoto: JEWEL SAMAD, AFP

Reedel saabub Ämarisse kiirvisiidile Ühendkuningriigi kaitseminister Philip Hammond, kes lendab siia koos Ühendkuningriigi jalaväekompaniiga.

Laupäeval külastab Ämarit Taani kaitseminister Nicolai Wammen, kes kohtub kaitseminister Sven Mikseriga ning Ämaris teenistust alustanud Taani õhuväelastega.

Ühendkuningriigi kaitseminister Hammond maandub reede keskpäeval Ämari lennubaasis, kus tal on plaanis kohtumine kaitseminister Sven Mikseriga.

Kaitseminister Hammond saabub siia koos Briti jalaväekompaniiga, mis tuleb harjutama kaitseväe suurõppusel Kevadtorm.

Tegu on jalaväekompaniiga Duke of Lancasteri rügemendist, mis on tegutsenud koos meie kaitseväelastega Afganistanis ning on osalenud Kevadtormil ka varem.

Ühtlasi saadetakse reedel Briti transpordilennukiga teele ka Kesk-Aafrika Vabariiki Euroopa Liidu sõjalisele missioonile suunduva Eesti kaitseväe üksuse PASI-soomukid ja varustus.

Taani kaitseminister Wammen saabub Eestisse laupäeva ennelõunal ning arutab Ämari lennubaasis kaitseminister Sven Mikseriga Eesti ja Taani kaitsekoostöö ja Euroopa julgeolekuga seotud küsimusi. Samuti tutvuvad Eesti ja Taani kaitseminister Ämari lennubaasiga ja seal teenistust alustanud Taani õhuväelastega ning annavad ühise pressikonverentsi.