Altosaar Männiku parteist: poliitilist kiirtoitu pole vaja!

 (42)
Aimar Altosaar
Päevaleht/Pressifoto, Rauno Volmar

"Usalduse defitsiit meie poliitilise süsteemi ja parteide suhtes on liiga suur selleks, et täita seda järjekordse poliitilise kiirtoiduga," kommenteerib ühenduse Vaba Isamaaline Kodanik üks eestvedajaid Aimar Altosaar võimalikku uue, Jaan Männiku kavandatava erakonna sündi.

Põhiliselt Isamaa- ja ResPublica Liidu (IRL) liikmete algatusel loodud MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik mõttekoja liige Aimar Altosaar usub, et uut erakonda kavandav Jaan Männik jõuab varem või hiljem järelduseni, et Eesti ei vaja projektipõhiseid erakondi ühtedeks valimisteks, vaid selge maailmavaatega ja tugeva rohujuuretasandiga ühendusi.

Eesti Panga nõukogu esimehe ametist lahkunud Männik teeb praegu ettevalmistusi, et luua sügisel mittetulundusühing, millest kevadeks kasvaks välja uus partei.

“See, et niivõrd teenekas ja lugupeetud isik nagu Männik on alustanud uue erakonna loomist, on väga tähendusrikas,” leiab Altosaar. “Järelikult on meie poliitiline maastik sedavõrd kinni kasvanud ja vaesunud, et riigi ja rahva pärast muretsevad kodanikud tunnevad tõsist valikupuudust.”